Big Farm

Renkli bir çiftçilik oyunu - Piyasadaki en iyi çiftçilik oyunlarından birisi olan Big Farm, kaynaklarınızı dengeli bir şekilde kullanarak muhteşem bir çiftlik oluşturmanıza imkan tanıyor. Harika oyun modlarının dışında çok oyunculu özelliği ile güzel bir deneyim vaat ediyor.

Hemen Oyna

Ekran Görüntüleri (büyütmek için tıklayın)

Oyun incelemesi

Oynaması eğlenceli bir oyun olan canlı grafiklere sahip Big Farm, diğer çiftçilik oyunlarına iyi bir rakip olacakmış gibi duruyor. Kaynaklarınızı en iyi şekilde kullanarak çiftliğinizi en üst seviyeye ulaştırma anlayışıyla hareket ettiğiniz oyunda, kazancınızı arttırmak için birkaç farklı seçenek sunuluyor. Mahsulunuzu büyütebilir ve toplayabilir, hayvanlarınızı yetiştirebilirsiniz. Ayrıca gübre ve verimi arttıran ürünler de kullanabilirsiniz.

Big Farm'da diğer oyunculara karşı mücadele edebilir ve hedeflerinize onlardan önce ulaşmaya çalışabilirsiniz. Bir takım olarak da oynayabilir ve çiftliklerinizi ulaşabilecekleri en üst seviyeye taşıyabilirsiniz. Big Farm bir yandan oynaması basit oyun mekaniğiyle, diğer yandan da geliştirebileceğiniz birçok yapı sunmasıyla eğlenceli bir deneyim sunuyor.

➔ Ana hatlar:

  • Renkli grafikleri olan bir çiftçilik oyunu.
  • Sizi içine çeken çok oyuncu özelliği.
  • Eğlenceli oyun mekaniği.
  • Rahat anlaşılan hedefler.
  • Grafiklerin detayları daha iyi olabilirdi.

Ayrıntılı İnceleme

Big Farm, 2012'nin son çeyreğinde Goodgame Studios tarafından tarayıcı oyunu olarak piyasaya sürülen bir çiftçilik oyunu. Oyun aynı türdeki diğer oyunlarla oldukça benzer bir yapıya sahip ancak övgüyü hak eden grafikleri ve harika hikayesi ile yüzbinlerce oyuncuyu kendisine çekmeyi başardı. Big Farm başka olumlu özelliklerinin yanında bir takım olumsuz özelliklere sahip. Bunların hepsi bu eleştiride tartışılacaktır.

Oyun Mekaniği

Oyunda birçok farklı hedefi tamamlamak zorundasınız. Bu hedefler arasında mahsul yetiştirmek ve toplamak, çiftlik hayvanlarınıza iyi bakıp onları beslemek ve ürünlerinizi pazarda satmak gibi yapmanız gereken bir takım edimler var. Başlangıçta ekeceğiniz ürün oldukça kısıtlı ancak oyunda ilerledikçe çeşit artıyor ve bu çeşitlilik sayesinde daha fazla gelir elde edebiliyorsunuz. Aynı şekilde hayvanlarınızın çeşitliliği de oyun ilerledikçe artıyor.

Big Farm'ın kuş bakışı görüntüsü

Big Farm'da her biri farklı özelliğe sahip birçok yapı inşa edebiliyorsunuz. Bir binanın üzerine geldiğinizde bir takım seçenek ve düğmeler ortaya çıkıyor ve bunlarla farklı edimler gerçekleştirebiliyorsunuz. Örneğin inşaatın ortasındaysanız, inşaatın durumunu öğrenmek için farenizi binanın üzerine getirmeniz yeterli oluyor. Benzer bir şekilde çiftliğinizi nasıl geliştirmek istiyorsanız o yolda size yardım edebilecek tavsiyeler alıyorsunuz. Binalardaki seçenekler yardımı ile onları daha da geliştirebilir ya da bir yerden başka bir yere çok çaba harcamadan taşıyabilirsiniz.

Kaynak Sıkıntısı Çekilmiyor

Benzer birçok çiftçilik oyununda olduğu gibi Big Farm'da da bir sonraki hamlenizi yapmak için saatlerce enerjinin dolmasını beklemiyor ya da belli bir kaynağa bağımlı kalmıyorsunuz.

Aksine sadece kendinize ve ürünlerinizle hayvanlarınızın yetiştirilmesine bağımlısınız. Örneğin çiftlik hayvanlarınızdan elde ettiğiniz yumurta ya da diğer ürünler gübre elde etmenizi sağlıyor, bu sayede mahsulünüz daha hızlı bir şekilde büyüyor. Sonuç olarak çifliğiniz genişledikçe daha fazla üretiyorsunuz ve bu sayede kazancınız da artıyor.

Basit Düğme Paneli

Big Farm'da gereksiz bekleme süreleri olmadığı gibi arkadaşlarınızdan da önemli bir eşya alma zorunluluğunuz bulunmuyor; bu durum da kuşkusuz oyunu daha basitleştiriyor. Ancak oyunda gerçek para kullanma anlayışı kaybolmuş değil; gerçek para kullanarak farklı elemanlar alıp mahsulünüzün üretimini ve kazancınızı artırabiliyorsunuz.

Her ne kadar Big Farm'ın grafikleri güzel ve renkli olsa da oyundaki karakterlerin detayları yeterli değil. Onları mahsulünüzün etrafında hareket ettirirdiğinizde yüz ve beden hareketlerinin çok gerçekçi olmadığını hemen fark ediyorsunuz. Ayrıca oyundaki diyaloglar iyi yazılmamış ve font küçük olduğu için yazıları okumakta zorlanabilirsiniz. Bu yüzden hikayeyi takip etmek isteseniz bile yazıları okumakta zorlanabileceğiniz için hikaye ikinci planda kalabiliyor.

Ve Son olarak...

Big Farm'ın en iyi özelliklerinden biri birçok MMO oyununun aksine oldukça kapsamlı bir çok oyuncu deneyimi sunması. Oyunda arkadaşlarınıza karşı yarışırken kimin hangi kaynağı en çok elde ettiğini görebiliyorsunuz. Benzer bir şekilde,

oyuncular birlikte hareket ederek daha büyük ve daha iyi bir çiftlik inşa edebiliyor.

Kaynaklarınızı, tohumlarınızı, hayvanlarınızı en iyi şekilde kullanarak mahsullerinizi toplayıp satmaya çalışıyor ve çiftçilikte en iyi olmaya çalışıyorsunuz.

Sonuç

Big Farm piyasadaki en komple çiftçilik oyunlarından. Yapılarınızın geliştirilmesi aşamasında karşılaşılan her ayrıntı ve renkli grafikler oyuna canlılık veriyor.

Ancak her ne kadar grafikler güzel olsa da çiftçilerin ve diğer nesnelerin ayrıntıları çok iyi değil. Ayrıca yazıların fontu olması gerektiğinden daha küçük ve bu da okumayı oldukça zorlaştırıyor.

Big Farm? Dünyasına katılmaya hazır mısınız? Buraya tıklayın ve hemen şimdi oynayın!

Grafikler: animasyonlu sanat eserleri
PvP: dövüş içermeyen PvE PvP
Gerçek para dükkanı etkisi: yüksek
Deneyim kazanma oranı: yavaş

Orjinallik
Oyunda özgün bir taraf yok.

Beğendiklerimiz...

Oyuncuyu içine çeken oyun mekaniği

Yapıların geliştirilme aşaması oldukça detaylı

Renkli grafikler

...ve beğenmediklerimiz

Grafikler yeterince detay içermiyor

Yazılar oldukça küçük


Eğlence faktörü
3.5 out of 5
Topluluk
3.5 out of 5
Grafikler
3.5 out of 5
6,5
Gerçek Hayranlar Için

Review summary

  1. Oyun Mekaniği
  2. Kaynak Sıkıntısı Çekilmiyor
  3. Ve Son olarak...
  4. Sonuç

beğendiklerimiz...

Oyuncuyu içine çeken oyun mekaniği
Yapıların geliştirilme aşaması oldukça detaylı
Renkli grafikler

...ve beğenmediklerimiz

Grafikler yeterince detay içermiyor
Yazılar oldukça küçük
6,5
Grafikler - 70 / 100
Eğlence faktörü - 70 / 100
Süreklilik - 70 / 100
orjinallik - 70 / 100
Topluluk - 70 / 100