Goal United

Tartışmasız piyasadaki tarayıcı-tabanlı oyunlar arasında en iyi futbol menajerliği oyunu. En temel özellikler dışında bir futbol klübünü her yönüyle yönetebileceğiniz bir yapıt.

Hemen Oyna

Ekran Görüntüleri (büyütmek için tıklayın)

Oyun incelemesi

Goal United bir futbol menajerliği oyunu demek yerine futbol menajerliği oyunu Goal United'dır desek daha doğru olur herhalde.

Bu oyun bir futbol klubünü bütün açılardan ele almamıza imkan tanıyor.

Sponsorlara karar vermekten, antremanlara kadar, antremanlardan transfer marketine kadar bütün herşey bizim elimizde ve amacımız tabiiki her sene şampiyon olmak!.

Goalunited futbol tutkunu her oyuncunun oynaması gereken bir oyun ve eğer yönetme de işin içine gisin diyorsanız bu oyun tam sizlik.

Ayrıntılı İnceleme

Bildiğiniz üzere, futbolda başarılı olmak için sadece yetenekli bireylerin şahsi çabası yetmiyor. Bunun bir de (daha çok yönetimi ilgilendiren) taktiksel tarafları var. Oyuncuların psikolojik ve fizyolojik durumları da bir takımın galip gelmesinde (ya da gelememesinde) büyük rol oynuyor. Bunlar haricinde bir de daha idari işler olan stadyumla, tamiratla, çevreyi güzelleştirmeyle, seyircilerin isteklerine cevap verme gibi şeyler de devreye girince işler çığırından çıkıyor. Ama bir menajer olarak bunların üstesinden gelmek üzere ve şampiyonluğa emin adımlarla yürümek için burdasınız!

Menajer Olmak Çok Kolay... Mı?

Goal United gelişticileri, bu tarayıcı-tabanlı futbol menajerlik oyununda bize bir futbol kulübünün menajeri olmamızı istiyor ve menajeri olduğumuz kulübü bütün yönleriyle yönetmemizi istiyor.
Aslında, Goal United yeni çıkan bir oyun değil. 2006 senesinde doğan ve geçen yıllar içinde sürekli olarak geliştirilen, yenilenen, her sene yeni özellikler eklenen ve mükemmele doğru giden bir yapıt.

Sponsor Önemlidir!

Oyun başladığında ilk yapmanız gereken bir sponsor bulmak.
Sponsorlar doğal olarak finansal olarak önemli ancak bu kısmı atlattıktan sonra diğer yönleriyle takımı ele alabileceğiz. Ilk olarak, seçebileceğimiz sponsorlar sınırlı ve en üst seviyedeki iyi sponsorları seçemiyoruz. Ancak oyunda ilerledikçe ve takımımız ismini duyurur hale geldikçe çok daha prestijli bir sponsor bulacağız. Hatta bazen bu yüksek prestijli sponsorlar bile kontrat imzalamak için kapımızı çalacaklar!

Menajer Olmak Çok Kolay... Mı?

Dediğimiz gibi, bu sponsor işini hallettikten sonra gönül rahatlığıyla takımın kendisini yönetmeye başlayabiliriz.
Hedefimiz tabiiki şampiyon olmak ve her galip gelinen maçtan sonra büyük bi mutluluk ve tatminkarlık hissedeceğiz!
Bunu başarmak elbetteki kolay değil ve bu başarı için transfer ekranında, antreman düzenlemesinde ve maç sıralarında bir sürü zaman harcayacağız ve oyun boyunca da önemli olacak.

Seçimlerimiz sadece takitiği seçmekten daha öte olacak.

 • Her oyuncunun oyun karakterini belirleyen 13 özelliğine bakarak menajerliğini yaptığımız kulübün formasını hakeden oyuncuları seçeceğiz.
  Bir mevki için oyuncu düşünürken o mevkide lazım olabilecek özelliklerin hangi oyuncuda daha çok olduğuna karar vermemiz gerekiyor. Bu konudaki doğru kararlar takımımızın daha verimli bir şekilde oynamasını sağlıyor.
 • Bunun dışındaki bir görevimiz deoyuncular için uygun antreman modelini bulmak: Her sabah saat 9'da başlayan antreman sistemi klasik seçim ancak takımımızın defansif yönü zayıfsa, oraya yüklenmemiz gerekiyor.
 • Antremanlar önemli ama tek önemli olan şey değil!
  Zor geçen maçların ardından ne iyi oyuncularımız bile yorgunluk içine düşüp, formlarını yitirebiliyorlar ama bu durumda yardımımıza fizyoterapistler koşuyor, böylece oyuncularımızı hazırlayıp tekrar iyi oynayabilecek konuma getirebiliyorlar.
 • Olasılıklar gerçekten çok ve gerçekten kendinizi verirseniz kesinlikle tatmin edici sonuçlar alabileceksiniz.

Daha Fazlasını İste

Bir çok benzer oyun takımımızla ilgili daha az şeyle ilgilenmemize olanak verirken, Goal United daha fazlasını yapmamızı istiyor. Ayrıca sportiften öte girişimci yönümüzü ortaya çıkarmaya çalışıyor. Örneğin: lo stadyumları büyütülüp iyileştirmek gerekiyor, otopark alanlarını genişleterek daha çok seyirciye yer sağlamak gerekiyor, sahanın etrafının güzelleştirilmesi gerekiyor.Bunları yaparken de oyuncuları daha moralli tutmak açısından ev, restoran, sağlık merkezleri de inşa etmeyi unutmamak gerekiyor. Sonuçta takımımızın geleceği onlara bağlı bir yerde, değil mi?
Kısaca, Goal United gerçekten iyi yapılmış bir oyun ve gerçekçiliği bu tür detaylar çok ama çok artırıyor.

Sonuç

Goal United, yaklaşık olarak internette bulabileceğiniz en iyi futbol yönetme oyunu.
Bütün futbol severlerin keyifle yöneticilik yapabileceği bu yapıt mutlaka denenmeli.

Goal United? Dünyasına katılmaya hazır mısınız? Buraya tıklayın ve hemen şimdi oynayın!

Grafikler: animasyonlu sanat eserleri
PvP: maçlı ya da düellolu PvP
Gerçek para dükkanı etkisi: ortalama
Deneyim kazanma oranı: yavaş

Orjinallik
Takımla ilgili her detayla ilgilenmek gerekiyor ve biraz zaman harcamak isteyenler için birebir

Beğendiklerimiz...

Hiçbir tarafı eksik görünmeyen bir futbol menajerlik oyunu

Geniş komunite

...ve beğenmediklerimiz

İlerleme çok yavaş (başta haftada 2 maç)

Hafta boyunca saatlerce içinde kaybolmak için isteyenler için pek uygun değil


Eğlence faktörü
3.5 out of 5
Topluluk
3.5 out of 5
Grafikler
3.5 out of 5
6,5
Gerçek Hayranlar Için

Review summary

 1. Menajer Olmak Çok Kolay... Mı?
 2. Sponsor Önemlidir!
 3. Menajer Olmak Çok Kolay... Mı?
 4. Daha Fazlasını İste
 5. Sonuç

beğendiklerimiz...

Hiçbir tarafı eksik görünmeyen bir futbol menajerlik oyunu
Geniş komunite

...ve beğenmediklerimiz

İlerleme çok yavaş (başta haftada 2 maç)
Hafta boyunca saatlerce içinde kaybolmak için isteyenler için pek uygun değil
6,5
Grafikler - 70 / 100
Eğlence faktörü - 70 / 100
Süreklilik - 80 / 100
orjinallik - 80 / 100
Topluluk - 70 / 100