Pirate Storm

Arrr, tahta bacaklara sahip olup gemileri yağmalamaya hazır mısın?

Hemen Oyna

Ekran Görüntüleri (büyütmek için tıklayın)

Oyun incelemesi

Pirate Storm, internet bazlı bir MMORPG’dir ve oyuna yeni bir denizci olarak başlarsın. Görevleri tamamladıkça altın ve tecrübe puanı kazanıcaksın ve zamanla gemini geliştirebileceksin. Gizemli ve korkunç deniz canavarlarının olduğu bu oyunda her zaman tetikte olmalısın. Oyun, yağmalamanı kolaylaştırmak için zıpkınlar ve gülleler gibi farklı silahlar sunmakta. Bunları kullan ve denizlerin hakimi ol!

Ayrıntılı İnceleme

Arrr, tahta bacaklara sahip olup gemileri yağmalamaya hazır mısın? O zaman Big Point tarafından hazırlanmış Pirate Storm’u oynamanın zamanı geldi. Ancak Big Point’in açıklamaları ve bir korsan hayatı hepimizin ilgisini çekse de Pirate Storm’un denizleri hiç de dalgalı değil.
Pirate Storm’a kaydolduğunuz anda, size bir gemi ve gemileri yağmalamaya yetecek kadar gülle veriliyor. Göreviniz yedi denizlere açılmak, canavarlar ve gemilerle savaşıp bu denizlere hâkim olmak! Ancak Pirate Storm dünyasında başarılı olmak bu kadar kolay değil. Bu oyuna bağlı birçok kullanıcının olması bir nimet olsa da bu durumun olumsuz tarafı da var. Her zaman konuşacak ve size oyunu öğretecek birisini bulabilirsiniz; öte yandan da zıpkınını geminize sokmaya çalışan binlerce oyuncu var. 20. seviyeye gelene kadar bunu bir problem olarak görmeyeceksiniz çünkü oyun PvP’ye açık olmayacak. Ancak 20. seviyeden sonra tüm gemiler size köpek balıkları gibi saldıracak ve oyuna biraz para harcamadığınız ya da tonlarca saat boyunca ganimet toplamadıysanız, güvertedeki kalastan atılacağınıza emin olabilirsiniz.

Görevler

Pirate Storm’a kötü demek Captain Hook’a kötü demek kadar gerçekçi olmasa da, oyunun bize sunduğu çok bir şey yok. Denizlerin her gün eğlenceli olacağını düşünmemiştik tabii ki; ama birkaç canavar öldürüp gemilere ateş açmak da bir süre sonra sıkıyor insanı. Hikâye ve aksiyon görevler tarafından sunuluyor. Bu görevlerin bazıları ikinci kaptan tarafından verilse de çoğunu limandaki meyhaneden alıyoruz. Görevler çoğunlukla tekdüze ve “X tane canavar öldür” ya da “X isimli adamı bul” tarzında. Zaman geçtikçe görevler gemiden atlayıp tüm bunlardan kurtulma isteği veriyor bize. Ancak bu şekilde zaman harcayıp güçlenmeye hazırsanız bu korsan dünyasına hükmetmeniz kolaylaşabilir.

PvP

Son olarak ne yazık ki girdiğimiz çatışmalar tekdüze. Deniz canavarlarını zıpkınlarımızla avlıyoruz ve güllelerimizi düşman gemilere yolluyoruz. Ancak bunları yapmak için tek tıklamamız gereken yer faremizin sağ tuşu. Tuşa basıp hangi geminin canının daha çabuk biteceğini öğrenmekten başka bir şey yok. Çatışmaların ilgi çekici tek yanı, canı az olan geminin kaçma çabası ve bize gerçek bir korsan olma hissi veren tek an bu.

Güçlenmek İçin Para Harcama Gereksinimi

Pirate Storm kuralları 20. seviye olana kadar seni korusa da 20. seviyeden sonra kendi başınasınız. 20. seviyeye çok zor ulaştırdığınız bu geminin diğer gemilerle başa çıkamayacağı çok belli. Ne yazık ki Big Point oyuncularına hiç yardımcı olmuyor. Pirate Storm dünyasında hayatta kalmak istiyorsanız gemi yağmalamak yerine Big Point’in sizi yağmalamasına izin vermelisiniz. Çünkü cebinizden para vermeden geminizi güçlendirmeniz çok zor.

Gemiler

Şalupa: Küçük bir gemi olmasına rağmen, ortalama hızda ve çok dayanıksız.
Gulet: İki yelkenli dayanıklı bir gemi. En kötü hava koşullarına bile dayanıklıdır. Ancak 150.000 altın değerindedir. 1000 altın değerinde olan Şalupa’dan sonra bu kadar büyük bir fiyat farkı olması oyunun ne kadar zor olduğunu gösteriyor.
Savaş Guleti: Normal Guletten daha da dayanıklı olup, ciddi savaşlarda kullanılması gereken gemidir. 1.000.000 altın sayesinde bu gemiye sahip olabilirsiniz.
Fırkateyn: Sadece gerçek parayla sahip olabildiğimiz bu gemi 25.000 elmas değerinde ve bahsettiğimiz 3 gemiden de güçlüdür.
Büyük Fırkateyn: Sahip olabileceğiniz en iyi gemi olan Büyük Fırkateyn 80.000 elmas değerindedir. Bu gemi size hak ettiğiniz saygıyı kazandıracaktır.

Guildler (Loncalar)

Pirate Storm’da bir loncaya katılmak, yapılabilecek en doğru şeydir. Tüm düşmanların sana bir köpekbalığı gibi bakarken loncandaki insanlardan yardım isteyebilirsin ve sorularını bu insanlara da sorabilirsin. Her ne kadar korsanlar güvenilmez dense de, loncandaki gemi kaptanlarına güvenebilirsin.

Grafikler

İnternet-tabanlı hiçbir oyundan iyi grafik beklenilmemesi gerektiği gibi, Pirate Storm için de aynısı söylenebilir. Denizin mavi rengi ne kadar güzel olursa olsun, Pirate Storm grafiklerinde küçük problemler de var. Haritanın ucuna geldiğimizde siyahlıktan başka bir şey görmüyoruz ve denizlerde tüm hayatımızı geçirsek de güzel görünümlü bir ada bulmak sıkıntılı. Bunların haricinde zıpkın ve bomba efektlerinin çok da kötü olduğu söylenemez.
Pirate Storm zamanını bir oyunda geçirip güçlenmeye hazır olan, ya da bir oyuna bolca para yağdırmaktan hoşlanan kişilerin seveceği türden bir oyun. Oyunda kendini geliştirmek için canavar öldürmek ya da düşman gemileriyle savaşmaktan başka çok bir şey yok. Ancak seviye geliştirmek bile huzur verici bir deneyim olabiliyor. Eğer bu size ilgi çekici geliyorsa, hadi Pirate Storm’a. Cevabınız hayır ise, bu denizler zaten size göre değildir.

Pirate Storm? Dünyasına katılmaya hazır mısınız? Buraya tıklayın ve hemen şimdi oynayın!

Grafikler: animasyonlu sanat eserleri
PvP: grup ya da topluluk maçlı ya da düellolu PvE PvP
Gerçek para dükkanı etkisi: ortalama
Deneyim kazanma oranı: orta

Beğendiklerimiz...

...ve beğenmediklerimiz


Eğlence faktörü
3.5 out of 5
Topluluk
4.0 out of 5
Grafikler
4.0 out of 5
6,5
Gerçek Hayranlar Için

Review summary

  1. Görevler
  2. PvP
  3. Güçlenmek İçin Para Harcama Gereksinimi
  4. Gemiler
  5. Guildler (Loncalar)
  6. Grafikler

beğendiklerimiz...

...ve beğenmediklerimiz

6,5
Grafikler - 80 / 100
Eğlence faktörü - 70 / 100
Süreklilik - 70 / 100
orjinallik - 80 / 100
Topluluk - 80 / 100