Stormfall: Age of War

Ejderhalar, Undead’ler ve Şeytanlar. Tarayıcımızda oynayabileceğimiz, MMO türünde bir strateji oyunu olan Stormfall: Age of War ile kendi ordumuzu ve kalemizi inşa edeceğiz!

Hemen Oyna

Browser oyunu

Sadece İngilizce oyunlar

Tür:
menajerlik, strateji

Senaryo:
fantastik, tarihsel

Ekran Görüntüleri (büyütmek için tıklayın)

Oyun incelemesi

Stormfall: Age of War, Plarium’da gelen tarayıcı-tabanlı bir MMO strateji oyunu. Oyunda genel olarak kalemizi inşa etmeye ve geliştirmeye çalışıyor olacağız. Ayrıca diğer oyuncuların da kalelerini işgal edebiliyor ve gelirlerine el koyabiliyor olacağız. Bunlara ek olarak, kaynaklarımızı kullanarak etrafa da yayılabiliyor olacağız.
Oyundaki dövüş sistemi çok çekici geçmiyor çünkü elimizden gelen en büyük orduyu kurup saldırmaktan başka pek opsiyonumuz yok. Bu da strateji geliştirmeye çok olanak sağlamıyor. Gerçek para dükkanının oyundaki etkisinin büyük olması pek hoş değil ancak yine de para biriktirmenin çeşitli yolları da yok değil.

Trailer

Ayrıntılı İnceleme

Dize saplanan bir ok

Oyuna girdikten sonra görüyoruz ki, birçok komutun seslendirmesi var. Oberon isimli kişi bize oyunun başlanıcında yardımcı oluyor. Oyunu anlatıyor, görevler veriyor, kaynak ve unite elde etmemizi sağlıyor. Konuşmalar da baya eğlenceli olabiliyor.
Oyunda 4 adet para birimi var: Altın, Demir, Yiyecek ve Safir. Safir, bazı görevlerin tamamlanmasının ardından kazanılabiliyor veya gerçek para ile alınabiliyor. Altın, Demir ve Yiyecek ise saat başı olarak, şehir evinden, madenlerden ve çiftliklerden kazanılıyor. Hemen hemen her bina bonus kazanmak için geliştirilebiliyor (ticaret için daha fazla karavana sahip olmak gibi).
Şatomuzun etrafında günlük kaynaklar görüyoruz. Örneğin, altın taşıyan goblinleri vurarak para toplayabiliyoruz, vahşi ayıları yiyecek için kullanabiliyor ve kılıç ve benzeri şeyleri demir için kullanabiliyoruz. Bunlar normal kazandığımızın yanında ekstradan gelir sağlıyor.
Bunların haricinde diğer şatolara karşı casusluk aktivitesinde bulunabiliyoruz. Bu aktivite bize, o şatodaki depoların stoklarını ve ne kadar güçlü bir defansif ordusu olduğunu gösteriyor. Neyseki, diğer oyuncuların bize yapacağı casusluk aktivitelerinden de korunmanın yolu var.

Kaybedilmiş sanatlar

Yeni binalar ve uniteler keşfetmek istiyorsanız “Lost Arts” a göz atacaksınız demektir. Günlük olarak deşifre edeceğiniz scroll leri satabilecek, ticaretini yapabilecek ve yeni bina ve uniteler için kullanabileceksiniz.
Üniteler 4’e ayrılmış durumda: Infantry, Cavalry, Occult ve Beastiary. Bu gruplar haricinde de çeşitli tipte üniteler var: Elfler, dwarflar, insanlar, demonlar, necromancerlar ve hatta ejderhalar. Ayrıca bu ünitelerin bazılarının defansif, bazılarının da ofansif stat ları var ama tabiki her üniteyi her iki türlü de kullanmak mümkün.
Stormfall’daki dövüş sisteminin pek bir özelliği yok. Tek yapılması gereken olabildiği kadar büyük ve güçlü bir ordu kurmak ve defansif ve ofansif özellikte uniteler eklemek. Ordudaki ünitelerin nereye saldıracağına kesinlikle karar veremiyoruz. Tek stratejik kısım ne kadar az ünite kaybederek kazanabiliceğimize karar vermekte yatıyor. Casusluk ise başka bir etken olarak karşımıza çıkıyor.

Sessiz şelale

Stormfall’un grafikleri güzel, binalar yeteri kadar detaylandırılmış ve çoğunun animasyonu var: İnsanların öylesine yürümesi, iskeletlerin dirilişleri vb. Bunların dışında şelalelerin ve benzeri bir kaç şeyin daha animasyonu olmasa da gözü çok tırmalamıyor.

Safir

Oyundaki en önemli kaynak olan Safir sayesinde, bir çok şey yapabiliyoruz. Gerçek para dükkanının etkisi tabiki var ancak neyseki, ücretsiz oynamak isteyen oyuncular da görevler yaparak bu kaynaktan kazanabiliyor.

Sonuç

Stormfall eğlenceli bir MMO olup, oyunculara çevresindekileri yağmalama ve işgal etme şansını veriyor. Oyunun sunduğu fırsatlar çok fazla ve bir kere oyunun mekaniklerine ve nasıl çalıştığına alıştıktan sonra, çevredeki oyunculardan çok daha güçlü olmanız işten bile değil.
Grafikler güzel ve sizi meşgul edebilecek yeteri kadar içerik de var. Gerçek para dükkanının etkisi büyük ancak bunu oynayarak telafi edebiliyorsunuz.
Gerçek para dükkanının etkisinin az olduğu veya dövüşlerde kontrol sahibi olmak isteyen bir oyuncuysanız başka oyunlara da göz atmanız faydalı olabilir.

Stormfall: Age of War? Dünyasına katılmaya hazır mısınız? Buraya tıklayın ve hemen şimdi oynayın!

Grafikler: animasyonlu sanat eserleri
PvP: grup ya da topluluk PvP herkesin herkese karşı olduğu
Gerçek para dükkanı etkisi: ortalama
Deneyim kazanma oranı: orta

Orjinallik
Aslında Stormfall pek orjinal değil ve benzeri şeyler yapıldı ancak seslendirmeleri göz ardı edemeyiz.

Beğendiklerimiz...

Seslendirmeler

Güzel grafikler

Tarayıcı-tabanlı olması

...ve beğenmediklerimiz

Pek yenilikçi sayılmaz

Dövüşlerde oyuncunun etkisinin hiç olmaması


Eğlence faktörü
3.5 out of 5
Topluluk
3.5 out of 5
Grafikler
3.5 out of 5
6,5
Gerçek Hayranlar Için

Review summary

  1. Dize saplanan bir ok
  2. Kaybedilmiş sanatlar
  3. Sessiz şelale
  4. Safir
  5. Sonuç

beğendiklerimiz...

Seslendirmeler
Güzel grafikler
Tarayıcı-tabanlı olması

...ve beğenmediklerimiz

Pek yenilikçi sayılmaz
Dövüşlerde oyuncunun etkisinin hiç olmaması
6,5
Grafikler - 70 / 100
Eğlence faktörü - 70 / 100
Süreklilik - 80 / 100
orjinallik - 80 / 100
Topluluk - 70 / 100