Dragon Heart Online

Keşfedilecek zindanları, yapılacak görevleri, öğrenilecek bir hikayesi ve tabi ki siz şampiyonlarıyla Dragon Heart Online geliyor!

Hemen Oyna

İndirmek için Oyun

Sadece İngilizce oyunlar

Tür:
strateji, mmorpg

Senaryo:
fantastik

Ekran Görüntüleri (büyütmek için tıklayın)

Oyun incelemesi

Dragon Heart Online -oynanış olarak- piyasada zilyon tane bulunan sıra-tabanlı, tarayıcı-tabanlı MMO’ların bir örneği. Ancak bazı farklılıkları var. İlk temel fark bu oyun tarayıcıda oynanamıyor ve indirmek gerekiyor. Detaylara aşağıda ineceğiz ama genel olarak söylemek gerekirse, klasik bir MMORPG öğelerinde olan şeyler var: Görev alma, gidip bunları yapma, seviye atlama sistemi, loot sistemi vb...

Ayrıntılı İnceleme

Karakter Yaratmak Ciddi İştir

Oyuna girer girmez her MMO’da olduğu gibi karakter yaratma ekranına giriyoruz. Seçilebilir sınıflar Warrior (savaşçı), Mage (büyücü) ve Archer (okçu) olarak karşımıza çıkıyor. Hepsine ait açıklamalar yazıyor ama bunların ne tür sınıflar olduklarını az-çok biliyoruz zaten. Mage için erkek ve kadın seçme opsiyonları varken, archer için yalnızca kadın, warrior için ise yalnızca erkek opsiyonlarımız var şimdilik.

MMO oyunlarının önemli özelliklerinden birisi olan kişiselleştirme olayına pek fazla değinilmemiş. Karakterimizin yalnızca yüz şeklini, saç şeklini ve saç rengini belirleyebiliyoruz. Sonra direk aksiyona dalıyoruz.

Arayüz

Oyunun arayüzü gerçekten sade ve oyuncuyu korkutan tipten değil. Hızlıca göz atacak olursak, sol üstte şunlar bulunuyor: karakterimizi ve üzerindeki eşyaları görebildiğimiz Karakter butonu, eşyalarımızın tutulduğu Envanter butonu, Görevler butonu, yetenek ağacının bulunduğu ve yeteneklerimizi burdan seçtiğimiz Yetenek butonu, Pet butonu ve oyunun çözünürlüğü değiştirmek ve benzeri işlemler yapabileceğimiz Sistem butonu.
Bunların haricinde klasik olarak sağ üstte oyun dünyasının haritası, sol altta ise karakterimizin avatarı, sağlık ve mana puanları, büyüleri ve iksirleri mevcut.

Sonuç olarak arayüz genel olarak sade ve kafa karıştırmayan cinsten.

Sıra-Tabanlı Kombat Sistemi

Dragon Heart Online sıra-tabanlı bir oyun ve benzerleri gibi görev alma, dünyayı gezme, düşmanları bulma mekanı, kombat ekranlarından farklı. Kombat ekranı dışında büyü kullanamıyoruz mesela. Gerek de olmuyor zaten. Görevimizi aldıktan ve düşmanımızı bulduktan sonra savaş ekranına geçiliyor ve kılıçlar çekiliyor!

Karakterimizi, petimizi (evet belli bir süre sonra olsa da petlere sahip olabiliyoruz) ve bizim için savaşanları kombat haritası üzerinde 4 adet yere dizebiliyoruz. Daha sonra ise karşılıklı olarak düşmanlar birbirimizi alt etmeye çalışıyoruz. İsteyenler, sevenler için Auto-Attack opsiyonu da mevcut.
Sahadaki her karakterin her sırada bir vuruş hakkı oluyor ama bekleme süreleri çok artmasın diye her sıra için süre limiti de konmuş.

Auto-Path Yok!

Bu türdeki tarayıcı-tabanlı oyunların olmazsa olmazı, otomatik olarak yapılması gereken yere doğru karakterimizi koşturan “Auto-Path” özelliği neyseki yok! Çoğu oyuncu için oynanışı sekteye uğratan otomatik özelliklerden bu öğenin olmaması en büyük artısı oyunun belki de. Yani oyunda görev sayfasından destek alarak ilerlememiz gerekiyor.

Pet!

MMO’lardaki özelliklerden bir tanesi de biliyorsunuz ki pet sahibi olabilmemiz. Dragon Heart Online da bu özelliği oyuna eklemiş. Düşmanlarımızdan düşen yumurtaları kullanarak pet sahibi oluyoruz. Onu besliyoruz, geliştiriyoruz ve yeni yetenekler öğreterek büyütüyoruz. Hatta kendi malzemesini de taşıyabiliyor.

Böylece sadık bir izleyicimiz ve güçlü bir savaş asistanımız oluyor.

Sonuç

Dragon Heart Online malesef vasat olmaktan öteye gidemiyor. Tarayıcı-tabanlı muadilleri varken neden bir de bu oyunu indirme zahmetine girmelisiniz, emin değiliz. Eğer boş vaktiniz varsa ve bu tarzı gerçekten çok seviyorsanız veya da Dragon Heart Online ismine özel bir ilginiz varsa deneyebilirsiniz. Aksi takdirde çok bir şey kaçırmış da olmayacaksınız.

Dragon Heart Online? Dünyasına katılmaya hazır mısınız? Buraya tıklayın ve hemen şimdi oynayın!

Grafikler: animasyonlu sanat eserleri
PvP: PvE PvP
Gerçek para dükkanı etkisi: az
Deneyim kazanma oranı: orta

Orjinallik
Auto-Path özelliğinin olmaması

Beğendiklerimiz...

Güzel ve sade arayüz

...ve beğenmediklerimiz

Oyuncuyu oyuna bağlayamıyor


Eğlence faktörü
3.5 out of 5
Topluluk
3.5 out of 5
Grafikler
3.5 out of 5
6,5
Gerçek Hayranlar Için

Review summary

  1. Karakter Yaratmak Ciddi İştir
  2. Arayüz
  3. Sıra-Tabanlı Kombat Sistemi
  4. Auto-Path Yok!
  5. Pet!
  6. Sonuç

beğendiklerimiz...

Güzel ve sade arayüz

...ve beğenmediklerimiz

Oyuncuyu oyuna bağlayamıyor
6,5
Grafikler - 70 / 100
Eğlence faktörü - 70 / 100
Süreklilik - 80 / 100
orjinallik - 80 / 100
Topluluk - 70 / 100