Light of Darkness

Yeni bir MMO olan Light of Darkness’da bozulan zamanı düzeltmeye çalışıyoruz! Bunu düzeltmeye çalşırken de King Arthur, Robin Hood, Joan of Arc, Caesar, Merlin ve daha niceleriyle karşılaşma fırsatı buluyoruz!

Hemen Oyna

İndirmek için Oyun

Sadece İngilizce oyunlar

Tür:
aksiyon, mmorpg

Senaryo:
fantastik

Ekran Görüntüleri (büyütmek için tıklayın)

Oyun incelemesi

3D teknolojisinin nimetlerinden faydalanmayı bilen Light of Darkness’ın tarihi, tanıdık-bildik kahramanlarla harmanlanmış durumda. Oyuncu olarak tarihi kurtarmak için bir çok kez zaman yolculuğu yapmamız gerekecek!

6 farklı tarihi çağa gidecek, çeşitli kıtalarda bulunacak ve dünyayı kurtaracağız. Bunları yaparken de biraz PvP, biraz PvE, biraz da boss savaşları tadacağız. Bunlar haricinde oyunun esas olayı grafikleri. IMAX kalitesinde görüntü sağladıklarını söyleyen yapımcıya hak vermiyoruz diyemeyiz!

Ayrıntılı İnceleme

Oyunun aslında indirme dosyası var ancak sadece 2 mb’cık. Bunu indirip çalıştırdıktan sonra direk olarak oyuna atlayabiliyoruz. Oyunda ilk olarak bir sınıf seçmemiz gerekiyor ve 3 adet seçeneğimiz var: Berserker, Assasin ve Mage. Berserker tahmin edeceğiniz üzere yakın dövüşçü bir arkadaş ve müthiş bir gücü var. Assasin’in rüzgar kadar hızlı olduğu söyleniyor. Mage ise elementlerin güçlerini kullanıyor ve büyüler yapabiliyor. Karakteri seçtikten sonra sakal-bıyık modifikasyonuna bir gireyim diyorsanız hayal kırıklığına uğrayacaksınız çünkü malesef öyle bir opsiyon verilmemiş oyuncuya.

Tutorial yok! Auto-Path var.

Oyunda herhangi bir tutorial yok. Belki de gerek de yok. Auto-path diye bir şey var ya artık: Siz komut vermeseniz bile bu sistem açıkken oyun yapılması gereken şeyleri sırasıyla otomatik olarak yapıyor. Herhangi bir yere tıklamasanız, kim ne söylüyor, kimden görev aldık, nereye gidiyoruz bilmeseniz bile oyun kendi kendine oynuyor. Öyle ki, bir kere oyunu açtıktan sonra bilgisayarın başından kalkabilirsiniz, çayınızı koyabilirsiniz, gazetenezi okuyup, köpeğinizi gezdirip geri döndüğünüzde bile oyun kendi kendine oynamaya devam ediyor olabilir. Bu tarz oyunlardan hoşlanıyorsanız okumaya devam edebilirsiniz.

Etkileşim

Oyunda karakterimizi gezdirirken (Auto-path özelliğini kullanmadığımız zamanlarda), kontrolleri şöyle sağlıyoruz: Sol fare tıkıyla karakterimizi istediği tarafa yönlendirirken, sağ fare butonu ile ise kamera açısnı keyfimize göre değiştirebiliyoruz, karakterimizin etrafında çevirebiliyoruz. Benzer diğer oyunlarda olmayan bir özellik ve zaten güzel olan çevre grafiklerinin daha güzel görünmesini sağlıyor.

Bazı Özellikler

Oyunda isteyen oyuncular için VIP olma özelliği var. VIP olunca ne oluyor? İki kat deneyim puanları almaya başlıyorsunuz, bir çok görevi tek tıkla bitirebiliyorsunuz (sanki diğer türlü çok zormuş gibi), VIP Battlefield diye bol ödüllü bir zindan açma hakkına sahip oluyorsunuz ve VIP seviyeniz arttıkça da ayrıcalıklarınız artıyor.

Oyunun PvP sistemini 4’e ayırabiliriz: Arena, 1v1, 3v3 ve World Boss War. Arena da aslında temelde 1v1 ve rakibi devirip merdivende üst rank lere çıkabiliyorsunuz. Kazansanız da kaybetseniz de deneyim ve şeref puanlarına sahip olabiliyorsunuz. 1v1’de her gün girebildiğimiz, 5 dakika süren ve yalnızca oynanan ilk 10 oyundan puan kazanabildiğimiz sistem. 3v3 tahmin edilebileceği gibi 1v1 in aynısı ancak 3’er oyuncuyla oynanıyor. World Boss War ise, sadece en iyi oyuncuların katılabileceği haftada 3 kez düzenlenen bir olay. Yalnızca en iyi 10 oyuncu katılabiliyor.
Oyunda Legion sistemi var ve 30. Seviyeye ulaştığımız anda bir tane açabiliyor veya hazırda olan bir taneye dahil olabiliyoruz. Böylece bunlara özel bazı olaylar olduğunda katılma hakkımız oluyor.

Silahlarımızı odaklayabiliyoruz, iyileştirebiliyoruz, düzeltebiliyoruz, eritebiliyoruz veya transfer edebiliyoruz. Bunların detaylarını merak ediyorsanız siteye göz atabilirsiniz.

Bunlar haricinde de başarılarımızın kaydını tutan bir sistem, hangi günler sisteme giriş yaptığımızın kaydının tutulduğu ve buna göre ödüllerin verildiği bir sistem, zırh sistemi, oyuncular arası arkadaşlık sistemi, bir burç sistemi, her bir sunucudaki ilk 102 oyuncuyu listeyen sistem, rölik sistemi, deneyim puanları sistemi ve benzeri daha bir çok sistem var. Bunların da tam listesi ve hangisinin ne işe yaradığı oyunun resmi sitesinde yazıyor.

Sonuç

Sonuç olarak Light of Darkness mekanikler açısından vasat ve benzerlerinden çok bir fark sunmuyor. Ancak görsel olarak gerçekten hakkını yiyemeyiz. Grafikler için gerçekten çok uğraşılmış ve etraf çok güzel görünüyor. Eğer, biraz değişik ortamlarda gezeyim, sinema gibi çoğunlukla izleyeyim çok da kafa yormayayım diyorsanız deneyebilirsiniz. Ancak kontrol sahibi olmayı seviyorsanız, Auto-path sahibi oyunlardan uzak durunuz.

Light of Darkness? Dünyasına katılmaya hazır mısınız? Buraya tıklayın ve hemen şimdi oynayın!

Grafikler: animasyonlu sanat eserleri
PvP: grup ya da topluluk maçlı ya da düellolu PvE PvP
Gerçek para dükkanı etkisi: ortalama
Deneyim kazanma oranı: hızlı

Orjinallik
Zamanın karışma hikayesi ve tarihten kahramanlarla karşılaşmak

Beğendiklerimiz...

Grafikler çok etkileyici

...ve beğenmediklerimiz

Auto-Path özelliğini abartmışlar: Oyuncu neredeyse hiçbir şey yapmasa da oyun kendi kendine oynuyor


Eğlence faktörü
3.5 out of 5
Topluluk
3.5 out of 5
Grafikler
3.5 out of 5
6,5
Gerçek Hayranlar Için

Review summary

  1. Tutorial yok! Auto-Path var.
  2. Etkileşim
  3. Bazı Özellikler
  4. Sonuç

beğendiklerimiz...

Grafikler çok etkileyici

...ve beğenmediklerimiz

Auto-Path özelliğini abartmışlar: Oyuncu neredeyse hiçbir şey yapmasa da oyun kendi kendine oynuyor
6,5
Grafikler - 70 / 100
Eğlence faktörü - 70 / 100
Süreklilik - 80 / 100
orjinallik - 80 / 100
Topluluk - 70 / 100