NosTale

Anime tarzı fantezi MMORPG oyunu - Sınıfınızı seçin, dövüşçüleri eğitin, hayvanları evcilleştirin ve yıkımı durdurmak, NosVille dünyasına sonsuza dek sürecek bir barışı getirmek için kötü güçlerin savaşçılarına meydan okuyun.

Hemen Oyna

Ekran Görüntüleri (büyütmek için tıklayın)

Oyun incelemesi

NosVille dünyası kaosun içine sürüklendi ve oyundaki karakteriniz, sahip olduğu muazzam güç ve dövüş yetenekleriyle NosVille'e barış getirmeye çalışıyor. Bu görevde, evcil hayvanlara ek olarak, birkaç NosMate (bilgisayar tarafından kontrol edilen karakter) de size yardım edecek. Oyun boyunca, karakterinize yeni beceriler kazandıracak farklı kartlara da sahip olacaksınız.

NosTale, birkaç özgün sınıf ve bu sınıflara ait ilginç alt sınıflar içeriyor ve oyundaki her karakter, bağlı olduğu gruba göre, özel becerilere sahip. Oyunu daha az kasvetli ama daha eğlenceli kılmak için evcil hayvanları eğitebilir ve onları da görevlere dahil edebilirsiniz.

Bütün bu özellikler ve başka birçok özellik sayesinde NosTale, size harika bir macera vaat ediyor.

➔ Ana hatlar:

  • İlginç bir hikayeye sahip anime tarzında MMORPG oyunu
  • Evcil hayvan yönetimi ve dövüş gibi eğlenceli etkinlikler
  • 15 özgün sınıf ve alt sınıf
  • Daha fazla geliştirilebilecek Anime tarzındaki grafikler

Ayrıntılı İnceleme

İlginç bir öyküye sahip olan NosTale, üç boyutlu bir fantezi mmorpg oyunudur. NosTale'de oyuncular evcil hayvanları eğitmek, kendi evlerini tasarlamak ve nasıl dövüşüleceğini öğrenmek gibi birçok aktiviteye katılabiliyor.

Oyunda tanrıça Ancelloan'ın yarattığı barışçıl dünya yıkımın eşiğindedir ve orada yaşayanlar su ve ateş gibi elementlerin kontrolünü ele geçirir. Dahası Kenko ve Koaren adlı tanrılar da isyan başlatırlar ve bizim oynadığımız karakterin gücü ve yeteneği tam burada devreye girer.

Oyun bir MMORPG olduğundan, vasıfsız birkaç karakter, her biri kendi kapasitesi ölçüsünde, gelecek savaşta dövüşebilmek için takımınıza dahil oluyor. Güçlü saldırılara karşı koymak için, oyuncular bu karakterleri okçu, kılıç savaşçısı ya da büyücü olarak eğitmesi gerekiyor.

Sınıflar ve Alt Sınıflar

Başka benzer birçok MMORPG oyununda olduğu gibi NosTale'de de birçok farklı alt sınıf içeren üç ana sınıf var. Bu sınıflara ek olarak, her sınıfa ait üç özel kart yer alıyor ve bu kartlar karakterleri daha güçlü yapacak özgün beceriler sağlıyor.

Özgün sınıflar ve alt sınıflar

Kılıç savaşçısı, okçu ve büyücü üç ana sınıfı oluşturuyor.

Kılıç savaşçısı, okçu ve büyücü üç ana sınıfı oluşturuyor.

Kılıç savaşçıları son derece güçlü, yakın dövüşte de ustadırlar. Keskin kılıçlarıyla bir seferde birçok düşmanı alt edebilirler.

Okçular yayları ve oklarıyla, ölümcül bir isabet oranıyla, savaşlarda uzak mesafeden etkili olabiliyorlar. Ayrıca zehirler hakkında son derece bilgilidirler.

Büyücüler bir savaşın seyrini, okçulara nazaran, daha da uzak bir mesafeden değiştirebilirler ve zaman zaman başka boyutları görebilme becerisine sahiptirler. Dövüş sırasında savaştaki partnerlerini iyileştirebilmelerinin dışında ayrıca güçlü büyülerle düşmanlarına zarar verebilirler.

Oyun Mekaniği

NosTale'de karakteriniz yolculuğuna bir maceracı olarak başlıyor, ancak oyun ilerledikçe ve seviyeleri yükseldikçe, daha yüksek sınıflara geçebiliyor. Benzer bir şekilde, sizinle çalışması için bir evcil hayvanınız da oluyor: başta, çok kısıtlı becerilere sahip, çok korkutucu olmayan bir tavuk ile çalışacaksınız, ancak oyunda karşılaşacağınız hemen hemen tüm düşmanları evcil hayvanlara dönüştürme olasılığınız da var (bu düşmanları yendiğiniz takdirde tabii). Evcil hayvanlarınızı, dövüşlerde daha iyi bir performans göstermeleri için de eğitebilir, böylece becerilerini geliştirebilirsiniz.

NosTale'i ister tek başınıza, ister takımlar oluşturarak, isterseniz de PvP modunda oynayabilirsiniz. Tek başınıza oynadığınız mod, karmaşık bir yapıya sahip değildir; ancak, takımlar oluşturarak oynadığınızda, belli bir rolü üstlendiğiniz için, temel kaygınız bu rolde başarıya ulaşabilmek oluyor. PvP modu, tek başınıza oynadığınız oyun moduna az çok benziyor. Ancak PvP modunda, insanlar tarafından kontrol edilen karakterlere karşı mücadele ediyorsunuz, bu da oyunu daha zorlu bir deneyime dönüştürüyor.

Oyun içindeki aksiyon

Takım görevleri ya da saldırıları en az dört, en fazla on beş oyuncuyla oynanabiliyor. Ancak, oyuncuların sayısı arttığında, görevler de daha karmaşıklaşıyor. Bu nedenle, daha çok arkadaşla oynamak çok daha eğlenceli oluyor!

Geliştirilebilecek Özellikler…

NosTale çok eğlenceli bir oyun olarak gözükse de oyunun geliştirilebilecek bazı özellikleri de var. Örneğin, özellikle oyunun başlarında evcil hayvanınızı kontrol etmek sizin için çok sorun yaratabiliyor. Tavuk, çoğunlukla daha güçlü düşmanlarla savaşmak için uzaklaşıyor ve ne kadar iyi mücadele ederseniz edin, çabanız boşa çıkıyor. Bu problem karakteriniz yerine evcil hayvanı kontrol ederek ve onu daha güvenli bir bölgeye götürerek çözülebilir, ancak hiç kuşkusuz bu eylemi defalarca yapmak, çok sinir bozucu olabilir.

Her ne kadar grafikler ve renkler çok güzel olsa bile, NosTale'de iyi olmayan başka bir özellikle de görsel unsurların karikatüre çok benzemesi ve oyundaki ölüm kalım meselelerinin çok da ciddi meseleler olmamasıdır. Ayrıca, ardışık yükseltmeler için ulaşılması gereken seviyeler arasında mesafe çok fazla ve bir süre sonra, bunca çabaya değer mi diye düşünmeye başlıyorsunuz.

Sonuç

NosTale eğlenceli bir öykü, çok çeşitli karakter tipleri ve birçok farklı yükseltmeler içeren özgün bir MMORPG oyunu. Çok orijinal olmasa da evcil hayvan konsepti de oldukça ilginç ve oyunu eğlenceli kılıyor.

Ancak, ilgi çekici olmayan grafikler ve ödeme yapan ve ödeme yapmayan oyuncular arasındaki büyük seviye farklılıkları, oyundaki eksiklikleri oluşturuyor. NosTale'e çok iyi bir oyun demeden önce bu eksikliklerin giderilmesi lazım.

NosTale? Dünyasına katılmaya hazır mısınız? Buraya tıklayın ve hemen şimdi oynayın!

Grafikler: tam 3 boyutlu
PvP: grup ya da topluluk PvE PvP herkesin herkese karşı olduğu
Gerçek para dükkanı etkisi: yüksek
Deneyim kazanma oranı: orta

Orjinallik
İlginç hikaye, evcil hayvanların eğitimi, özgün sınıflar, zorlu görevler

Beğendiklerimiz...

İyi öykü

15 sınıf (ve alt sınıf) ve zorlu görevler

...ve beğenmediklerimiz

Grafikler daha iyi olabilirdi


Eğlence faktörü
4.5 out of 5
Topluluk
4.5 out of 5
Grafikler
4.5 out of 5
7,0
Gerçek Hayranlar Için

Review summary

  1. Sınıflar ve Alt Sınıflar
  2. Oyun Mekaniği
  3. Geliştirilebilecek Özellikler…
  4. Sonuç

beğendiklerimiz...

İyi öykü
15 sınıf (ve alt sınıf) ve zorlu görevler

...ve beğenmediklerimiz

Grafikler daha iyi olabilirdi
7,0
Grafikler - 90 / 100
Eğlence faktörü - 90 / 100
Süreklilik - 80 / 100
orjinallik - 70 / 100
Topluluk - 90 / 100