Yulgang 2

Yulgang 2, Kore’den esintiler sunan, klasiğin dışında kombat sistemleri mevcut olan ve beta sürecinde oldukça ilgi çeken bir oyun.

Hemen Oyna

İndirmek için Oyun

Sadece İngilizce oyunlar

Tür:
mmorpg

Senaryo:
fantastik

Ekran Görüntüleri (büyütmek için tıklayın)

Oyun incelemesi

PvP konusunda gerçekten iyi olan Yulgang 2, bazı oyuncuların gün sayarak beklediği bir yapımdı.

Oyun MMORPG sınıfında olduğundan ötürü bu tarz oyunlarda gördüğümüz bazı benzer şeylere burda da rastlıyoruz.

Uzakdoğuya ilgi duyuyorsanız, MMORPG’leri seviyorsanız ve bir tanesini daha oynamaya zamanınız varsa, henüz Türkçe desteği olmayan bu oyunu denemek artık sizin elinizde!

Ayrıntılı İnceleme

Beta süreci tam bir yılan hikayesine dönen Yulgang 2 nihayet ellerimize ulaşmayı başardı. Ücretsiz olması sebebiyle birçok MMO oyuncusunun dikkatini çeken bu yapım, söylediğimiz gibi uzak doğu öğeleri içeriyor.

Kaderini Seç

Oyuna başladığımızda ilk yapacağımız seçim “Order” yani düzenden yana mı olacağız yoksa “Chaos” yani kaostan yana mı olacağız. Bu seçimi yaptıktan sonra ise, Asıl önemli kısım olan sınıf belirleme ekranına geliyoruz. Burada seçebileceğimiz 5 tane sınıf var: Warrior, Archer, Healer, Mage ve Assasin. Warrior sınıfı tahmin edebileceğiniz gibi klasik heryerdeki savaşçı sınıfına benziyor ve asıl özelliği tabiki tank olması ve defansif özelliğinin kuvvetli olması. Archer sınıfı, vur-kaç takitğini kolayca uygulayabileceğiniz ve PvP lerde rakibinizi gıcık edebileceğiniz bir sınıf. Healer, adı üstünde iyileştirici özelliğe sahip, ancak aynı zamanda zarar verici büyüler de yapabiliyor. Mage, daha çok doğayla ilgili ve ruhsal güçleri kullanıyor ve büyülerini yapıyor. Son olarak, Assasin ise, hızlı ve kendine göre taktikleri olan bir sınıf. Bu arada, bahsettiğimiz bütün sınıflar için modellenmiş kadın versiyonları da var.
Bu arada, birden fazla karakter yaratılabildiğini de eklemek lazım.

Yakışıklı Ol

Sınıf kararımızdan sonra karşımıza çıkan ekranda kapsamlı bir kişiselleştirme arayüzü var. Kapsamlı kişiselleştirmeden kastım, yanak genişliğiniden, dudak kalınlığına, bacak boyundan, kaş şekline kadar karakterimizi kendimize göre kişiselleştirebiliyoruz.

Bir MMORPG

Klasik bir MMORPG’deki gibi görevler alıyoruz ve bunları tamamlayarak seviye atlıyoruz. Eczacılık, aşçılık gibi yetenekler öğrenmek mümkün. Oyun sırasında aldığımız görevleri anlamaktan sıkıntı çekerseniz, yerdeki okları takip etme şansınız bulunuyor. Bu oklar, görevi nerde tamamlayacağınızı gösteriyor. F1 ile ise, ekranınızda neyin ne manaya geldiğini gösteren bir resim çıkıyor. Güvenli bir alanda kendi çiftliğinizi oluşturabiliyorsunuz.
Shift+d ve shift+a kombinasyonları karakterimizin ani kaçışlar yapması için sağa, sola atlamasını sağlıyor. Benzer şekilde shift+w ve shift+s de öne ve geriye doğru hızlıca atlamasını sağlıyor. İki kere w ise, hızlı bir şekilde koşturuyor.
Elde ettiğimiz ganimetlerden bazılarını üstümüzde kullanabiliyoruz ancak (normal olarak) başka bir sınıfa ait bir kıyafeti giyemiyoruz.
Bunların haricinde “air sprint” gibi bir ilginç özellik var. Bunun sayesinde düşmanınızı dövüşün bir yerinde havaya kaldırıp, kombonuzu bozmadan havada dövmeye devam edebiliyorsunuz. PvP yönü fena olmayan bu oyunda hem bire bir hem de grup olarak rakiplerle karşılaşmanız mümkün.
Oyunun müzikleri gayet güzel. Özellikle başlangıçtaki şarkı bazı yerlerde ağıt gibi bir hal alıyor ve gerçekten etkileyici oluyor.

Her İnsan Hata Yapar

Negatif taraflarından bahsedecek olursak, oyunda bazı (önemsenmeycek) buglar mevcut ve daha önemlisi kombatlardaki vuruş hissiyatı birazcık zayıf. Benim için o kadar da önemli değil ben kombomu yapmaya, karşımdakini nasıl rezil ettiğime bakarım diyorsanız zaten problem yok. Bir de bazen anlaşılmayı zorlaştıran bazı kelime kısaltmaları olabiliyor.

Sonuç

Mükkemmel bir oyun, denemezseniz olmaz dersek yalan olur aslında ama Uzak doğuya ilginiz varsa, MMORPG’ler benim hayatım diyorsanız ve değişik bir kombat sistemi görmek istiyorsanız bu oyuna bir şans vermelisiniz.

Yulgang 2? Dünyasına katılmaya hazır mısınız? Buraya tıklayın ve hemen şimdi oynayın!

Grafikler: tam 3 boyutlu
PvP: maçlı ya da düellolu PvE PvP
Gerçek para dükkanı etkisi: ortalama
Deneyim kazanma oranı: orta

Orjinallik
Uzak doğu öğeleri içermesinin dışında değişik bir kombat sistemi sunması. “Air Sprint” sayesinde yerden havaya kaldırdığınız düşmanınızı dövmeye kombolarınıza ara vermeden devam edebilirsiniz.

Beğendiklerimiz...

“Air Sprint” özelliği

Uzak doğu esintilerinin olması bazı oyuncular için ekstra çekici olabilir

...ve beğenmediklerimiz

Vuruş hissiyatı zayıflığı

Ufak tefek buglar


Eğlence faktörü
3.5 out of 5
Topluluk
3.5 out of 5
Grafikler
3.5 out of 5
6,5
Gerçek Hayranlar Için

Review summary

  1. Kaderini Seç
  2. Yakışıklı Ol
  3. Bir MMORPG
  4. Her İnsan Hata Yapar
  5. Sonuç

beğendiklerimiz...

“Air Sprint” özelliği
Uzak doğu esintilerinin olması bazı oyuncular için ekstra çekici olabilir

...ve beğenmediklerimiz

Vuruş hissiyatı zayıflığı
Ufak tefek buglar
6,5
Grafikler - 70 / 100
Eğlence faktörü - 70 / 100
Süreklilik - 80 / 100
orjinallik - 80 / 100
Topluluk - 70 / 100