Orcs Must Die! Unchained

Esprili Kule Savunma Oyunu - Üssünüzü koruyun ve düşmanın üssünü ele geçirerek oyunu kazanın. Birçok farklı sınıf mevcut, eğlenceli oyun mekaniği ve çok daha fazlası.

Hemen Oyna

Ekran Görüntüleri (büyütmek için tıklayın)

Oyun incelemesi

Orcs Must Die! Unchained, ork saldırılarına karşı savunmalarını delmeye çalıştığınız ve üslerini ele geçirmek için savaştığınız en son çıkan kule savunma oyunlarından. Düşmanlarınız Orklar hücum anlamında etkili olabilecek birkaç yola sahip. Ancak siz de gerek mayınlarla gerekse başka araçlarla onları durdurabilir ve üslerini ele geçirebilirsiniz.

Oyunda arkadaşlarınızla takım oluşturabildiğiniz gibi tek başınıza da dövüşebiliyorsunuz. Bu türdeki benzer birçok oyun gibi farklı sınıflardan karakterler seçebiliyorsunuz. Her karakter kendi sınıfına özel belirli yeteneklere sahip. Bu yetenekleri oyun içinde satın alabileceğiniz ürünlerle de geliştirebiliyor ve düşmanlarınızı daha rahat yenebiliyorsunuz.

➔ Ana hatlar:

  • Esprili ve eğlenceli oyun mekaniğine sahip 2016 MOBA oyunu.
  • Ölümcül tuzaklar kurabiliyor ve sizi yok etmeye çalışan orkların üslerini ele geçirebiliyorsunuz.
  • Karakterlerinizi 5 değişik sınıftan seçebiliyorsunuz.
  • Oyunu tek başınıza ya da arkadaşlarınızla oynayabiliyorsunuz.

Ayrıntılı İnceleme

Kule savunma oyunlarında “Orcs Must Die!” serisi önemli bir yer teşkil ediyor ve Orcs Must Die! Unchained de serinin üçüncü ve şimdilik son oyunu. Üst üste gelen düşman saldırılarına karşı savunma yapmak oyundaki en önemli görevlerinizden biri ve Ork saldırılarıyla başa çıkmak için elinizde birkaç yöntem mevcut.

Orcs Must Die! Unchained'de düşman orduları savunma hattınızı delmeye çalışıyor ve savunmadaki zaaflarınızı kullanıyor ama siz de mayınlarla, karakterlerinizin özellikleriyle, tuzaklarla ve başka araçlarla rakibinize karşılık verebiliyorsunuz. Düşmanlarınız kendilerine farklı yollar çizerek size olabildiğince zarar vermeye çalışıyor.

Başlangıç

Orcs Must Die! Unchained'de arkadaşlarınızla ortak hareket edebileceğiniz gibi tek başınıza da oynayabiliyorsunuz. Tek başınıza oynamayı seçerseniz oyunun başlamasını biraz beklemeniz gerekebilir, zira bilgisayar sizi diğer kullanıcılarla eşleştirmeye çalışacak ve bu da zaman alacaktır. Boşluklar söz konusu olduğunda boş yerleri bot'lar dolduruyor. Gerçek kullanıcılar kadar zorlu olmadıkları için bilgisayar tarafından kontrol edilen oyunculara karşı alıştırma yapmak sizin için iyi bir pratik olacaktır.

İlk önce yapmanız gereken şeylerden biri kahramanınızı seçmek olacak. Toplamda beş sınıf mevcut: Balta taşıyan ‘Hogarth’, büyücü kadın, peri okçusu ‘Ivy’, gnoll ‘Blackpaw’ ve savaş büyücüsü. Ayrıca 3 çeşit saldırı çeşidine sahipsiniz: Normal saldırı, daha güçlü saldırı ve süper güce sahip saldırı.

Orcs Must Die! Unchained'in en heyecan verici özelliklerinden biri başlangıçta seçebileceğiniz kart destesi. Bu deste sayesinde oyunda ilerledikçe ve ileri seviyelere ulaştıkça yeni aletler elde edebiliyor ve kahramanlarınızın yeteneklerini geliştirebiliyorsunuz. Her kart farklı bir avantaj sağlıyor. Örneğin bir Emir Kulu kartı, üst üste gelen saldırılarda yaşananları sağlayabiliyor.

Orklarla Karşı Karşıya

Orcs Must Die! Unchained'in en heyecan verici özelliklerinden biri başlangıçta seçebileceğiniz kart destesi. Bu deste sayesinde oyunda ilerledikçe ve ileri seviyelere ulaştıkça yeni aletler elde edebiliyor ve kahramanlarınızın yeteneklerini geliştirebiliyorsunuz.

Benzer bir şekilde Blackpaw da yakındaki tepeciklerin zırhını güçlendiriyor ve oyunun gidişatını tek başına sizin lehinize çevirebiliyor.

Oyun Mekaniği

Oyunun başında karakteriniz üssünüzün en önemli bölümünde, bir uçurum odasında şekil alıyor. Eğer yara almışsanız, buraya gelerek iyileşebiliyorsunuz. Bu odada 1000 liderlik puanı ve 1000 sikke ile başlıyorsunuz. Biri sağda diğeri de solda olmak üzere odada 2 kapı bulunuyor. Sağdaki kapı emir kullarınızı oluşturmanızı sağlıyor; diğer kapı ise kilitli ve bu kapıyı ancak liderlik puanlarınızı kullanarak açabiliyorsunuz. Oyun boyunca buraya sık sık geri dönerek liderlik puanlarınızı harcıyor ve daha iyi emir kulu kartlarına sahip oluyorsunuz.

Orcs Must Die! Unchained'de yer alan harita oldukça geleneksel ve MOBA tarzında. Haritada üssünüzden düşmanın üssüne giden yollar bulunuyor. Başlangıçta iki yol gösteren harita mevcut ve ancak bu yolları daha zorlu hale getirebilecek birkaç yöntem bulunuyor. Binalarınızı güvenceye alıp düşmanınızın üssüne ilerledikçe, çeşitli tuzaklar kurabilme fırsatı yakalıyorsunuz ve bu tuzaklar, üzerlerine basan düşmanın özelliklerine göre farklı derecelerde zarar verebiliyor. Aralarında sallanan büyücüler, katran çukuru ve zemin çivileri gibi tuzakların da yer aldığı çeşitli tuzakları farklı kombinasyonlarla kullanarak sikke elde edebiliyorsunuz.

Unchained'in Çok Güzel Grafikleri Var

Kaynaklarınızı Doğru Yönetmek Önemli

Sikkeleri en iyi şekilde kullanmak Orcs Must Die! Unchained'de başarılı olmak için son derece önemlidir. Genelde düşmanlarınız belirli bazı yolları kullanarak üssünüzü ele geçirmeye çalışır ve bu yollara engeller koyarak onları durdurabilirsiniz. Ancak yola koyduğunuz bir tuzak çok etkili olmuyorsa, ekstra sikke kazanmak için o tuzağı kaldırabilir ve elde ettiğiniz gelirle başka bir alanda savunmanızı güçlendirebilirsiniz. Benzer bir şekilde hangi üssünüzü geliştireceğiniz de oyundaki başarınızı etkileyecektir, bu yüzden de sikkelerinizi size en fayda sağlayacak şekilde kullanmaya çalışın.

Sonuç

Orcs Must Die! Unchained'ın en komik kule savunma oyunlarından biri olduğu söylenebilir. Ayrıca düz bir çizgide ilerlemediğinden, daha heyecanlı ve çekişmeli bir oyun oynama imkanımız oluyor. Tuzakların ve kartların kullanımı da oyuna ayrı bir boyut katıyor.

Ancak bazı oyuncuları rahatsız edebilecek bir özellik olarak oyunda satın alacağınız ürünlerle çok çabuk bir şekilde iyi kartlara sahip olabiliyorsunuz; bundan dolayı da oldukça hızlı bir şekilde başarı elde etme şansınız doğuyor. 21,000 kafatası (oyun içi para birimi) değerindeki bir kartı sadece £7 ödeyerek satın alabiliyorsunuz ve oyun içinde gerçek para kullanmayı sevmeyenler için bu durum oldukça adaletsiz görünebilir.

Orcs Must Die! Unchained? Dünyasına katılmaya hazır mısınız? Buraya tıklayın ve hemen şimdi oynayın!

Grafikler: tam 3 boyutlu
PvP: grup ya da topluluk maçlı ya da düellolu PvE PvP
Gerçek para dükkanı etkisi: ortalama
Deneyim kazanma oranı: orta

Orjinallik
Sizi güldürecek fantastik ve esprili bir oyun mekaniği

Beğendiklerimiz...

Zorlu görevler

İnanılmaz grafikler

Tuzakları kullanmak eğlenceli

...ve beğenmediklerimiz

Gerçek para kullanarak oyunda çok hızlı bir şekilde başarı elde edebiliyorsunuz


Eğlence faktörü
4.5 out of 5
Topluluk
4.0 out of 5
Grafikler
4.5 out of 5
6,5
Gerçek Hayranlar Için

Review summary

  1. Başlangıç
  2. Oyun Mekaniği
  3. Kaynaklarınızı Doğru Yönetmek Önemli
  4. Sonuç

beğendiklerimiz...

Zorlu görevler
İnanılmaz grafikler
Tuzakları kullanmak eğlenceli

...ve beğenmediklerimiz

Gerçek para kullanarak oyunda çok hızlı bir şekilde başarı elde edebiliyorsunuz
6,5
Grafikler - 90 / 100
Eğlence faktörü - 90 / 100
Süreklilik - 70 / 100
orjinallik - 80 / 100
Topluluk - 80 / 100