Anime games

Beğendiklerimiz...

İyi öykü

15 sınıf (ve alt sınıf) ve zorlu görevler

...ve beğenmediklerimiz

Grafikler daha iyi olabilirdi

3.5 out of 5
Editör Oyu: 7,0

Tür: aksiyon, mmorpg

Senaryo: fantastik, anime

Grafikler: tam 3 boyutlu

PvP: herkesin herkese karşı olduğu grup ya da topluluk PvE PvP


NosVille dünyası kaosun içine sürüklendi ve oyundaki karakteriniz, sahip olduğu muazzam güç ve dövüş yetenekleriyle NosVille'e barış getirmeye çalışıyor. Bu görevde, evcil hayvanlara ek olarak, birkaç NosMate (bilgisayar tarafından kontrol edilen karakter) de size yardım edecek. Oyun boyunca, karakterinize yeni beceriler kazandıracak farklı kartlara da sahip olacaksınız.

NosTale, birkaç özgün sınıf ve bu sınıflara ait ilginç alt sınıflar içeriyor ve oyundaki her karakter, bağlı olduğu gruba göre, özel becerilere sahip. Oyunu daha az kasvetli ama daha eğlenceli kılmak için evcil hayvanları eğitebilir ve onları da görevlere dahil edebilirsiniz.

Bütün bu özellikler ve başka birçok özellik sayesinde NosTale, size harika bir macera vaat ediyor.

➔ Ana hatlar:

 • İlginç bir hikayeye sahip anime tarzında MMORPG oyunu
 • Evcil hayvan yönetimi ve dövüş gibi eğlenceli etkinlikler
 • 15 özgün sınıf ve alt sınıf
 • Daha fazla geliştirilebilecek Anime tarzındaki grafikler

Beğendiklerimiz...

Güzel Oyun Alanları

Eğlenceli Dövüş

Hoş Elbiseler

...ve beğenmediklerimiz

PvE içeriği oldukça zayıf kalıyor

Yenilik içermiyor

Daha iyi optimizasyon lazım

3.2 out of 5
Editör Oyu: 6,5

Tür: aksiyon, mmorpg

Senaryo: fantastik, anime

Grafikler: tam 3 boyutlu

PvP: grup ya da topluluk PvE PvP


Kore yapımı bir MMORPG olan Blade and Soul MMO dünyasının tecrübeli isimlerinden NCSoft tarafından yakın zamanda piyasaya sürüldü.

Yaklaşık dört sene önce ilk olarak Asya'da piyasaya sürülen ve uzun zamandır beklenilen oyun, sonunda batıda da oyunseverlerle buluşuyor. Batıdaki hayranları tarafından merakla beklenilen Blade and Soul, gösterişli anime tarzı grafikleri ve belirgin yeniliğiyle hayli övülen dövüş sistemi sayesinde, NCSoft'un bu son çalışmasının harika bir oyun vaat ettiğini söyleyebiliriz.

Ancak sorulması gereken soru şu: Onca övgüyü hak edecek bir oyun mu gerçekten? Birçok açıdan evet, oyunun dövüş sistemi arka arkaya birçok hareketin yapılabildiği klasik dövüş oyunlarını hatırlatıyor, bu da her karşılaşmayı daha çekici ve benzersiz kılıyor.

Grafikler biraz eskimiş olsa da harika. Ancak optimizasyon sorunları ve takılmalar insanı adeta çıldırtıyor, PvE oldukça vasat ve son seviyeye kadar ulaşabilmek angaryaya dönüşebiliyor.

Oyunun artıları ve eksiler var, bazı şeyleri doğru yapıyor bazılarını ise yanlış; ancak en azından bazı oyuncuların gözünde doğru yaptığı şeyler diğer eksik yönlerinin önüne geçebilir diye düşünüyoruz.

➔ Ana hatlar:

 • 2016 Oynaması Ücretsiz MMO
 • Aksiyon Dövüş
 • Eğlenceli 1v1 PvP
 • Harika Oyun Alanları

Beğendiklerimiz...

Bleach ismini seviyorsanız denemelisiniz

Otomatik yön bulma özelliği

...ve beğenmediklerimiz

Bleach evrenine hakim olmayan biri için uzak gelebilir

Bu tarz oyun mekanikleri belli bir oyuncu kitlesi tarafından pek sevilmiyor

3.2 out of 5
Editör Oyu: 6,5

Tür: aksiyon, mmorpg

Senaryo: fantastik, anime

Grafikler: animasyonlu sanat eserleri

PvP: grup ya da topluluk PvE PvP

Sadece İngilizce oyunlar

Bleach deyince fanatiklerinin aklına ilk olarak gelen tabiki mangası ve animesidir. Anime dünyasını takip edenler bileceklerdir, Bleach gerçekten çok tutulan bir yapım ve artık tarayıcılarımızda! Bakalm oyun bu ayrıcalığın hakkını verebiliyor mu?
Oyun open beta aşamasında ve şunu belirtmek gerekir ki oyun çıktığında değişen şeylerin olması normal olacaktır. Kullanıcı arayüzü başta biraz komplike gelse de sonradan alışılıyor.
Benzer tarayıcı-tabanlı oyunlarda olduğu gibi oyun “Auto Pathing” özelliğiyle karşımıza çıkıyor. Yani haritada yer aramak yerine oyun, karakterinizi kendiliğinden savaşacağı kişiye doğru veya görev alacağı/teslim edeceği kişiye doğru yönlendiriyor.

Beğendiklerimiz...

İyi Grafikler

Potansiyeli Olan Oyun Dünyası

...ve beğenmediklerimiz

Felaket Türkçe Çeviri

Tekdüze

Çok Savaş Odaklı

Özgün Bir Şey Ortaya Koymuyor

3.2 out of 5
Editör Oyu: 6,5

Tür: mmorpg

Senaryo: fantastik, anime

Grafikler: animasyonlu sanat eserleri

PvP: grup ya da topluluk maçlı ya da düellolu PvE PvP


Tarayıcı tabanlı MMO'lar arasında kendine bir yer açmak isteyen Ejder Yolu, oldukça kötü bir şekilde Türkçe'ye çevrilmiş olsa da özellikle grafikleriyle ve bağımlılık yapabilecek oyun mekaniği ile oyunseverlere güzel bir deneyim sunuyor. Savaşa odaklı oyunda karakterlerizi en üst seviyeye yükseltmek, çoğu zaman bir rutine dönebiliyor. Bu yüzden de yer yer AFK modunu kullanmanız gerekebilir.

Muhtemelen Ejder Yolu'nun en kötü yönü çevirisi. Son derece kusurlu bir şekilde Türkçeleştirilen oyunda yazım yanlışlarından tutun da ne dediğini kolay kolay anlayamayacağınız cümleler ile sürekli karşı karşıya kalıyorsunuz. Bu kadar emek harcanmış bir oyunda çeviriye özen gösterilmemesi oldukça düşündürücü. Ancak kusurlarını göz ardı edebilirseniz, Ejder Yolu'nun sizi saatlerce oyalayabilecek bir oyun olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

➔ Ana hatlar:

 • Tarayıcı Tabanlı Fantezi MMO
 • Güzel Grafikler
 • Çok Fazla Savaş Odaklı
 • Felaket Türkçe Çeviri

Beğendiklerimiz...

Sağlam MOBA oyun mekaniği

Çok sayıda farklı kahraman

Yeni değişiklik yapma seçenekleri

...ve beğenmediklerimiz

Zayıf eşleştirme sistemi

İyi olmayan alıştırma modu

Kuzey Amerika'da sadece bir sunucu var

3.2 out of 5
Editör Oyu: 6,5

Tür: strateji, aksiyon, MOBA

Senaryo: fantastik, anime

Grafikler: tam 3 boyutlu

PvP: maçlı ya da düellolu PvP


R2 Games'in geliştirdiği Heroes Evolved, türün favorilerinden DOTA 2 ve League of Legends'den ilham alan bir MOBA oyunu. Sakın bu oyunlarla olan benzerliğinden hareketle bu çalışmayı başka bir klon oyun olarak değerlendirmeyin, zira oyun farklı olmaya çalışıyor ve bunu da Oyma (Glyph) sistemi gibi ilginç bir oyun mekaniği sunarak gerçekleştiriyor; bu sistem tıpkı bir RPG oyunundaki gibi oyuncuların kendi kahramanlarının özelliklerini değiştirmesine fırsat tanıyor.

Oyuncular ayrıca büyük bir kahraman havuzuna erişim olanağına sahip ve 58 kahramanın tümü de birbirinden farklı, iyi tasarlanmış ve tamamıyla seslendirilmiş. Oyundaki MOBA oyun mekaniği hem taze hem de tanıdık ve iki haritanın yanı sıra 2 tür maç modu içeriyor. Görsel açıdan her ne kadar en iyi gözüken oyunlardan birisi olmasa da LoL'un çizgi roman tarzını biraz anime'le birleştiren tarzı yeterince iyi.

Sonuç olarak Heroes Evolved, MOBA evrenine kayda değer bir alternatif sunuyor. Oyunun kolay erişebilirliliği sayesinde ana oyun programını hızlı bir şekilde indirebiliyor ve ücretsiz oyna özelliği ile hemen ve sorunsuz bir şekilde oyundaki maceranıza başlayabiliyorsunuz. Heroes Evolved'un özellikle maç eşleşmelerindeki dengeler konusunda bazı sorunları olsa da diğer birçok oyunda olduğu gibi zaman geçtikçe daha iyi bir oyuna dönüşecektir.

➔ Ana hatlar:

 • Yeni oyun mekaniği sunan tanıdık MOBA türü.
 • 50'den fazla kendine özgü ve tamamıyla seslendirilmiş kahramanlardan dilediğini seçebilmek
 • Hafif ve hızlı indirilebilen ana oyun programı
 • Sadece oturum açarak elde edilen günlük ödüller

Beğendiklerimiz...

İyi Grafikler

Yeni İlerleme Sistemleri

Birçok İçerik

...ve beğenmediklerimiz

Kötü Seslendirme

Tekdüze

AFK modu birçok şeyi çok basit kılıyor

2.5 out of 5
Editör Oyu: 5,0


Fragmanı izle:

Tür: mmorpg

Senaryo: fantastik, anime

Grafikler: animasyonlu sanat eserleri

PvP: grup ya da topluluk maçlı ya da düellolu PvE PvP


League of Angels 2, son derece popüler olan League of Angels'ın güzel yapılmış devam oyunudur. Oyun parlak renkler ve birkaç yeni mekanik içeren son derece geleneksel bir MMO'dur. Hikaye, oyun boyunca beni oldukça eğlendirdi ve savaş ise tek kelimeyle inanılmazdı.

Sizi içine alacak kadar olmasa da savaş animasyonlarının ve görsel efektlerin yüksek kalitede olduğunu söyleyebilirim. Oyunun hikayesi içerisinde aldığımız yol, tarayıcı temelli birçok MMO ile benzerlik göstermekte. Hatta bu benzerlik kanımca oyunun en büyük eksikliğini oluşturuyor. Diğer oyunlara, özellikle de ilk oyun olan League of Angels'a o kadar benziyor ki! Yine de bu, oyundan alınan zevki öldürmüyor. Zira oyun son derece iyi yapılmış ve oyun mekaniği de son derece sağlam.

➔ Ana hatlar:

 • Geliştirilmiş Melekler
 • AFK Özelliğinin Geri Dönmesi
 • Güzel Grafikler
 • Vasat altı Seslendirme