Cuisine Royale

Hicivle Dolu Battle Royale Shooter - En parlak ve keskin mutfak aletlerini kullanın ve bu farklı battle royale oyununda ayakta kalan son kişi olun.

Hemen Oyna

Ekran Görüntüleri (büyütmek için tıklayın)

Oyun incelemesi

Cuisine Royal son derece farklı bir battle royale (hayatta kalma) oyunudur. Oyuncular, oldukça geniş bir harita üzerinde birbirlerine karşı ister teke tek, ister iki kişi olarak isterse de takım olarak oyunda mücadele edebiliyor. Cuisine Royal, diğer battle royale oyunlarına benzer bir oyun mekaniği içeriyor. Örneğin oyuncular, harita üzerinde bulunan evleri ve diğer binaları silah bulmak için arayabiliyor ve güvenli süre sona erdiğinde güvenliği sağlanmış bölgelere hareket edebiliyor. Cuisine Royale, oyuncuların pişirme tavaları, kaplar ve şef bıçakları gibi mutfak aletlerini kullanmasını ve bu aletlerle dövüşebilmesini sağlayarak diğer battle royale oyunlarından ayrılıyor.

Ücretsiz oynanabilen bir oyuna göre, Cuisine Royale'de eşya üretme sistemi sayesinde maskeler ve giysiler gibi oldukça havalı gözüken ödüller kazanabilseniz de oyundaki karakter gelişimi sınırlı. Ayrıca her ne kadar şu anda üç tane sürücü konumu olsa da oyuncular her saat mevcut olmuyor ve ana saatler dışında maç ayarlamakta sıkıntı yaşanabiliyor.

➔ Ana hatlar:

  • Mutfaktan ilham alan eşya ve silahlarla oynanabilen son derece özgün bir battle royale oyunu
  • Kuzey Amerika/Avrupa Birliği ve Doğu Avrupa'yı kapsayan üç sunucu konumu
  • Yağma kutularıyla ilişkili sınırlı mikro ödeme içeren ücretsiz oynanabilen sistem

Ayrıntılı İnceleme

Üzerine Bir Şeyler Giy!

İç çamaşırı güzelmiş! Ne kadar çok oynarsanız, maskelerden üst giysilere kadar kozmetik amaçlı ve sizi sıcak tutacak daha çok eşyanın kilidini açabiliyorsunuz.

Cuisine Royale, oynaması ücretsiz bir battle royale oyunu ve çoğu zaman, türün büyük isimlerinin bir parodisi gibi hissettirebiliyor. Mutfak aletlerinin silah olarak kullanıldığı ve herkesin ücretsiz olarak oynayabileceği bir oyun olarak pazarlanan Cuisine Royale, geleneksel battle royale oyunlarındaki aynı formülü kullanıyor, ancak kendisini farklı kılacak özelliklere de sahip. 10GB'lık kurulumu hızlı bir şekilde tamamladıktan sonra, hemen ana ekrana geçeceksiniz ve burada üzerinizde sadece iç çamaşırı olduğunu göreceksiniz. Böyle bir duruma bu tür oyunlarda çok sık rastlanır, zira gelecekte daha iyi kıyafetler ve eşyalar kazanmanız için sizi çalışmaya ve oynamaya teşvik ediyorlar.

Hiç envanteriniz, XP'niz (tecrübe puanı) ya da mutfak koleksiyonunuz olmayınca, geriye yapacak tek bir şey kalıyor, o da oyunu oynamak. Cuisine Royale tekli, iki kişili ve takım olarak üç oyun modu içeriyor. Bekleme zamanları biraz uzun, ancak bu durumun mevcut oyuncu sayısı ile ilişkili olup olmadığı pek belli değil. Unutmayın, Cuisine Royale, bir sürü kendini kanıtlamış battle royale oyunu arasında mücadele ediyor. Ancak oyunu tekrar başlatmaya gerek duymadan ya da işe yaramayan bir başlatıcı program kullanmadan, eşleştirme sunucuları arasında geçiş yapabilmesi, Cuisine Royale'i öne çıkartıyor. Oyunda Kuzey Amerika, Avrupa Birliği ve Doğu Avrupa'da yer alan toplam üç sunucu var.

Oyun Mekaniği Eğlenceli mi?

Başarılı bir şekilde maç sırasına girdikten ve oyuncu eşleşmesi sağlandıktan sonra, oyunda eğlence başlıyor. Fortnite ve PUBG gibi oyunlarla Cuisine Royale arasında fark edeceğiniz ilk büyük farklılık, tekli ve ikili modlar. Zira oyunda, uçan bir taşıttan atlayıp paraşütle, tercih ettiğiniz başlangıç alanına inmiyorsunuz. Oyuncular, insanı rahat hissettiren çiftliklerle dolu bir şehir haritasında, evlerin ve diğer binaların arasında rastgele bir konumda oyuna başlıyor. İlk birkaç dakikadaki amacınız, olabildiğince çok eşya aramak ve toplamak. Geçmişte herhangi bir battle royale deneyiminiz olduysa, oyun mekaniğinin bu kısmında hiç zorluk çekmeyeceksiniz.

Burada aynı zamanda Cuisine Royale'in özgünlüğü de ortaya çıkıyor. Zırhlar, miğferler ya da diğer pratik savaş ekipmanları yerine, oyunda kaplar ve tavalar topluyorsunuz. Oyundaki mutfak tavalarından birinin ismi, kullanım şekline uygun olarak "Kaba Et Zırhı" diye adlandırılmış ve karakteriniz, bu tavayı arka bölgesini korumak için kullanıyor. Çok komik olan bu işlevsel tava, oyunun temasını da özetliyor. Ancak silahların hiçbir tarafı komik değil - İkinci Dünya Savaşı'ndan Soğuk Savaş'a kadar farklı zamanlarda kullanılan birçok harika silahı oyunda görmekten mutluluk duyacaksınız. Oyun mekaniği açısında bakıldığında, adrenalin patlamasına yol açan ateşli silahların kullanıldığı dövüşler güzel ve eğlenceli, ancak oyunun genel yapısında birkaç sorun göze çarpıyor. Öncelikle, oyunun optimizasyonu iyi değil, bu yüzden de grafiklerde sorunlar yaşanabiliyor. Örneğin, bir keresinde oyunda rakip oyuncunun vücudu ve ekipmanları kapının içine geçmişti ve bu grafik sorunu, rakibi öldürmek için büyük bir avantaj sağladı. Ancak, bu tür oyunlarda genelde olduğu gibi, 4 kişilik takım modu Cuisine Royale'i de deneyimlemek için en iyi yöntem. Zira bu sayede, oyundaki çılgın ve komik unsurlar dörde katlanıyor.

Cephaneliği Büyütmek

Cuisine Royal, birçok özgün silah içeriyor ve daha iyi ekipman için, yemek kitabınızda kazandığınız tarifleri kullanabilirsiniz.

Kozmetik amaçlı harika eşyalar kazanıp karakterinizin seviyesini yükseltebilir misiniz? Evet, bunu yapabilirsiniz. Maç oynamak, size sadece XP puanları kazandırmakla kalmıyor, envanterinizi genişletmenize ve iç çamaşırınızın üzerine giyebileceğiniz harika kıyafetler elde etmenizi de sağlıyor. Oyundaki ilerleme sisteminin ismi YemekKitapları. Bu sistemde yemek tariflerlerine ayrılan sayfaları doldurarak belirli bir eşya, silah ya da kıyafet elde edebiliyorsunuz. Sistem oyunun temasına son derece uygun, ancak daha da önemlisi, gerçek para kullanmadan oyuncular adil bir şekilde ilerleme sisteminde ödül kazanabiliyor. Biraz çabayla ve tekrar edilecek birçok görevle ödüller kazanılabiliyor. Hiç kuşkusuz, alternatif ve kestirme yol olarak, Steam Mağazası'nda eşya satın alınabilir.

Bütün bunlara ek olarak, modern battle royale oyunlarında sık rastlanan bir özellik, Cuisine Royale'de de var: mevsime göre değişen mücadeleler ve mevsimler. Üç oyuncuyu öldürmek ya da maçlarda ilk 10'a girmek gibi günlük basit görevleri tamamladığınızda da güzel şeyler kazanabiliyorsunuz.

Sunum

Oyunun grafikleri fena değil, ancak kötü optimizasyon grafikleri etkiliyor

Cuisine Royale'de iyileştirilemesi gereken bir şey varsa o da oyunun grafikleri ve sunumudur. Oyun tarihi geçmiş ve eskimiş grafiklere sahip ve bu grafiklerin, 2018 yılında piyasaya çıkan bir oyuna ait olduğunu bilmek oldukça şaşırtıcı. Oyun PUBG'in deneme sürümüne benziyor ki bu da hiç iyi bir şey değil. Bu yetmezmiş gibi, bazı güçlü oyun bilgisayarlarında bile oyun çok iyi çalışmıyor. En yüksek grafik ayarları, grafik sorunlarına yol açıyor ve arada sırada rastlanan ekran yırtılmaları da sinir bozucu olabiliyor. Zira, Cuisine Royale bir erken erişim oyunu değil. Ancak Cuisine Royale oynaması ücretsiz bir oyun olduğu için, bu sorunlar ilerde giderilebilir.

Cuisine Royale'i Oynamalı mıyız?

Sonuç olarak, Fortnite yerine PUBG'ye daha yakın ve parodi tarzında alternatif bir battle royale oyunu arıyorsanız, o zaman Cuisine Royale sizin için uygun bir tercih olacaktır. Giyiminiz, görüntünüz ve tabii ki zırh için kullandığınız bütün o komik mutfak eşyaları, oyunu daha da komik kılıyor ve size çok daha tanıdık bir tat veriyor. Oynaması ücretsiz bir oyun açısından, Cuisine Royale mutlaka denenmeli, ancak kötü optimizasyon ve uzun bekleme süreleri gibi mevcut birçok sorun yüzünden de oyun çok yüksek puan alamıyor.

Cuisine Royale? Dünyasına katılmaya hazır mısınız? Buraya tıklayın ve hemen şimdi oynayın!

Grafikler: tam 3 boyutlu
PvP: PvP herkesin herkese karşı olduğu
Gerçek para dükkanı etkisi: az
Deneyim kazanma oranı: orta

Orjinallik
Piyasada bulunan bir sürü battle royale oyunu arasında, Cuisine Royale, mutfak aletlerinin kullanımıyla farklılığını ortaya koyuyor. Kızartma tavalarını, çorba kaşıkları ve kaplarını da içeren eşya sistemi, oyuncu için iyi bir zırha dönüşüyor ve battle royale türünde sıkça kullanılan eşyalardan ayrı bir noktada duruyor.

Beğendiklerimiz...

Battle royale türüne farklı ve eğlenceli bir yaklaşım

Oynaması ücretsiz

Kozmetik amaçlı eşyalara adil bir şekilde sahip olabilme

...ve beğenmediklerimiz

Yeterli sayıda harita ya da mod yok

Bekleme zamanları uzun

Optimizasyon sorunları


Eğlence faktörü
4.5 out of 5
Topluluk
4.5 out of 5
Grafikler
4.5 out of 5
6,5
Gerçek Hayranlar Için

Review summary

  1. Üzerine Bir Şeyler Giy!
  2. Oyun Mekaniği Eğlenceli mi?
  3. Cephaneliği Büyütmek
  4. Sunum
  5. Cuisine Royale'i Oynamalı mıyız?

beğendiklerimiz...

Battle royale türüne farklı ve eğlenceli bir yaklaşım
Oynaması ücretsiz
Kozmetik amaçlı eşyalara adil bir şekilde sahip olabilme

...ve beğenmediklerimiz

Yeterli sayıda harita ya da mod yok
Bekleme zamanları uzun
Optimizasyon sorunları
6,5
Grafikler - 90 / 100
Eğlence faktörü - 90 / 100
Süreklilik - 90 / 100
orjinallik - 90 / 100
Topluluk - 90 / 100